Bobovita

Dieta odpowiednia dla dziecka

Dieta odpowiednia dla dziecka

Dieta jest kluczowa

Co to znaczy, że dieta dziecka powinna być zbilansowana? Jak zapewne zdajemy sobie sprawę, potrzeby żywieniowe dziecka są szczególne, choćby z tego względu, że maluch intensywnie się rozwija. Zapotrzebowanie organizmu małego człowieka na białko, tłuszcze oraz składniki mineralne, które są ważnym budulcami, jest bardzo duże. Niemniej ważne są również witaminy pomagające regulować ważne procesy w ciele.

Skąd jako rodzice mamy pewność, że w  prawidłowy sposób żywimy nasze dziecko? Codziennie obserwujemy nasze dzieci, znamy je oraz ich upodobania kulinarne. Dzieci potrafią komunikować swoje potrzeby, zaś my, rodzice, najczęściej trafnie je odczytujemy. Zazwyczaj komponowanie i rozszerzanie diety malucha przychodzi nam bez większych trudności. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub coś nas martwi, wówczas możemy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.  

Rozszerzanie diety dziecka

Na co warto zwrócić uwagę w trakcie rozszerzania diety malucha? Przede wszystkim nowe produkty włączajmy stopniowo i pojedynczo – pozwoli nam to szybko wychwycić ewentualną alergię. Zrezygnujmy z cukru i soli, wyjdzie to dziecku na dobre. Warto także rozważyć włącznie do codziennego jadłospisu gotowych dań.

Dania ze słoiczka bobovita to produkty pełnowartościowe, stworzone na bazie najwyższej jakości składników naturalnych. Na sklepowych półkach znajdziemy kaszki, mleka, przeciery owocowe, gotowe obiadki oraz soki. Jeżeli zdecydujemy się na gotowe dania, to pamiętajmy o tym, by czytać etykiety, na których znajdują się zalecenia dotyczące sposobu podawania oraz informacja o tym, dla dzieci w jakim wieku produkt jest przeznaczony.

Zdrowo i smacznie

Co kryje się w słoiczku? Dania ze słoiczka to pełnowartościowe posiłki, które są łatwe do przyrządzenia – wystarczy je podgrzać. Produkty te w swoim składzie mają  ważne substancje odżywcze oraz witaminy, które będą korzystnie wpływać na rozwój dziecka. Warto podkreślić, że w gotowych daniach nie znajdziemy sztucznych barwników i substancji konserwujących, dlatego możemy mieć pewność, że nasz maluch otrzymuje to, co najlepsze.

 

Share this post